Александър Везенков игра 3:25 минути при изразителната победа на Сакраменто

...

Везенков с едва три минути игра при победа на Сакраменто над Мемфис

Александър Везенков игра 3:25 минути при изразителната победа на Сакраменто Кингс над Мемфис Гризлис със 123:92 като посетител в мач от постоянния сезон на НБА. След като не записа минути при триумфа над Атланта Хоукс преди два дни, тази нощ българският баскетболист още веднъж не получи сериозен късмет за изява.

Везенков се появи в игра 3:25 минути преди края на дуела, когато неговият отбор имаше преднина от 29 точки и всичко бе решено. Той означи единствения панер до края на срещата, с цел да фиксира крайното 123:92. Спортист номер 1 на България за 2022 приключи с една сполучлива пукотевица от два опита и една битка в отбрана.

Най-резултатен за Кингс бе Малик Монк, който се включи от пейката и за 21 минути наниза 27 точки. Де " Арън Фокс добави 24 точки, а центърът Домантас Сабонис осъществя трипъл-дабъл - 13 точки, 21 битки и 12 асистенции. За Гризлис Джарън Джаксън вкара 18 точки, а звездата Джа Морант приключи със 17. Играчите на Майк Браун бяха доста по-прецизни в стрелбата си и осъществиха 51,1 % от ударите си, до момента в който домакините вкараха едвам 36,6 %.

След втората си поредна победа Сакраменто дели четвъртото място в класирането на Западната конференция с Ел Ей Клипърс, като двата отбора имат по 19 триумфа и 12 провали. Мемфис е на 13-та позиция с баланс 10-22. /БГНЕС

Източник: bgnes.bg