Академия Пушкаш играе все по-силно през пролетта и вчера записа

...

Хаджиев на пейката при нов успех на Академия Пушкаш

Академия Пушкаш играе все по-силно напролет и през вчерашния ден записа четвърта поредна победа в унгарското състезание. Отборът на Камен Хаджиев се наложи с 3:2 над гостуващия Пакш, само че българският бранител остана на пейката.

Домакините поведоха с два бързи гола в средата на първото полувреме, дело на Антонио Манце и Тамаш Киш. Даниел Бьоде понижи в 28-ата минута, а в 75-ата Янош Хан изравни от дузпа. Победата на Академия Пушкаш донесе Якуб Плъшек в 81-ата минута.
В класирането отборът на Хаджиев към този момент е втори с 36 точки - три повече от МОЛ Фехервар, който още не е изиграл мача си от 21-ия кръг. Убедителен водач е Ференцварош с 49 точки.

В друга среща през вчерашния ден Янис Карабельов беше запаса за Кишварда против Залаегерсег и не се появи в игра. Неговият тим победи с 2:1 след гол на Золтан Хорват в четвъртата минута на добавеното време и заема 4-о място в класирането.