АЕК Ларнака и АПОЕЛ направиха зрелищно 2:2 в дербито от

...

АПОЕЛ пропусна да откаже един от съперниците си за титлата

АЕК Ларнака и АПОЕЛ направиха зрелищно 2:2 в дербито от 29-ия кръг на кипърското състезание. Георги Костадинов, който се възвръща от травма, не игра за гранда от Никозия. Неговите съотборници позволиха равнене в последните минути, само че остават отпред в класирането, с задатък от 2 точки пред Арис Лимасол и 4 пред АЕК.

Домакините откриха резултата в 10-ата минута с гол на унгарския нападател Адам Гюрчо, само че в ответната офанзива Гиорги Квилитая изравни. Грузинският национал се разписа още един път в 37-ата минута след прекрасен удар с глава. През второто полувреме АЕК хвърли повече сили в предни позиции и съумя да стигне до точката малко преди края на постоянното време с попадение на ветерана Иван Тричковски.

ЗА АПОЕЛ това е трето следващо тъждество от началото на плейофите. Отборът на Владан Милойевич има 62 точки, вторият Арис е с 60, а АЕК остана трети с 58. Аполон (Лимасол) на Илиан Илиев е 5-ти с 50 точки.

В идващия кръг АПОЕЛ ще посрещне точно настоящия първенец Аполон.

Снимка: 24sports.com.cy