Адриан Андреев се класира за четвъртфиналите на турнира на клей

...

Адриан Андреев победи шампион от Sofia Open и се класира за четвъртфиналите на Чалънджър в Унгария

Адриан Андреев се класира за четвъртфиналите на шампионата на клей от сериите " Чалънджър " в Секешфехервар (Унгария) с награден фонд 36 хиляди евро.

Поставеният под номер 5 Андреев победи с 6:2, 7:6(4) Мирза Башич (Босна и Херцеговина) – първенец от Sofia Open 2018. Срещата продължи 92 минути.

Андреев, който е 204-и в класацията на АТП, проби още в първия гейм на мача, а по-късно реализира още един брейк за 6:2 в първия сет.

Във втората част българинът поведе с пробив за 3:2, само че незабавно позволи рибрейк. Андреев съумя да избави един сетбол при 4:5, а по-късно се стигна до тайбрек, където Андреев завоюва пет от последните точки с цел да победи със 7-4. За място на полуфиналите Андреев ще играе против спечелилия от мача сред №1 в схемата Фабиан Марожан от Унгария и Алексей Ватутин от Русия.