Adelaide International 1, първи кръгВиктория Азаренка – Анхелина Калинина 7-6(9),

...

Азаренка премина първия кръг в Аделаида, Контавейт отпадна

Adelaide International 1, първи кръг

Виктория Азаренка – Анхелина Калинина 7-6(9), 7-6(5)

Анет Контавейт – Кинуен Джън 1-6, 6-4, 6-7(9)

Виктория Азаренка стартира присъединяване си на WTA 500 шампионата в Аделаида с трагична победа над Анхелина Калинина. Двукратната шампионка на Australian Open изоставаше с 1-5 в първия сет, а във втория пропиля задатък от 3-0, само че в последна сметка победи над международната №39 след два тайбрека.

Мачът стартира чудесно за Калинина, която се движеше доста по-добре по корта, а добре разчетените ѝ излизания на мрежата ѝ донесоха съществено преимущество пред нейната съперничка в началната фаза на дуела. Украинката проби на два пъти за 5-1 и сетът изглеждаше решен, само че Азаренка бе на друго мнение. Белорускинята увеличи доста качеството на офанзивите си, като в това време заигра доста по-солидно на ретур.

Азаренка избави сетбол, след което върна и втория пробив и възвърне равенството при 5-5. В дванадесетия гейм Калинина имаше още един късмет да затвори сета, само че някогашната №1 още веднъж избегна заплахата. В последвалия тайбрек Азаренка отрази още три сетпойнта, преди в последна сметка да успее да се наложи със 7-6(9).

Началото на втората част бе доста по-добро за Азаренка, която избави две следващи точки за пробив, след което осъществя ранен брейк и натрупа задатък от 3-0. Впоследствие обаче Калинина възвърне равенството, а при 5-6 избави два мачпойнта и по този начин се стигна до нов тайбрек. Пред Азаренка се откриха три следващи благоприятни условия за спечелването на мача, само че първите два бяха отразени след воле на мрежата от страна на Калинина, последвано от непредизвикана неточност на белорускинята. Бившата №1 обаче не позволи равнене на резултата и след отлична офанзива с форхенд по диагонала оформи крайното 7-6(9), 7-6(5) след 2 часа и 37 минути игра.

Следващата ѝ съперничка ще бъде Кинуен Джън, която отстрани Анет Контавейт след трагична борба в първия мач за деня. На китайката ѝ се наложи да избавя мачбол при 6-7 в тайбрека на заключителния сет, само че все пак съумя да отстрани шестата сложена.
Източник: tenniskafe.com