19-кратният шампион на Англия Ливърпул приема Уест Хем Юнайтед в

...

НА ЖИВО: Ливърпул vs Уест Хем 2:1, скандален пропуск на Дарвин Нунес

19-кратният първенец на Англия Ливърпул приема Уест Хем Юнайтед в следващ мач от шестия кръг на британската Висша лига. Резултатът към този миг е 2:1 Мохамед Салах откри резултата от дузпа в 16-ата минута. Джарод Боуен изравни резултата в 42-ата минута, а след час игра Дарвин Нунес още веднъж поведе Ливърпул напред в мача. Срещата може да се следи в ефира на DIEMA SPORT 3, а в уеб страницата Gong.bg ще наблюдавате всичко с текст и богато мултимедийно наличие.

Срещата стартира с известно закъснение, защото имаше проблем с окабеляването около всички системи, с които е обвързван основния рефер Крис Кавана и той нямаше качествена връзка със своите сътрудници.

Лондонският отбор стартира по-дейно срещата, ав  шестата минута Лукас Пакета даде съвършено центриране в наказателното поле на Ливърпул към Томаш Соучек. Върджил ван Дайк и Жоел Матип " проспаха " обстановката и оставиха чеха да стреля необезпокоявано, само че той срещна ослепително избавяне от Алисон Бекер, който почисти в корнер. Две по-късно още веднъж с лекост " чуковете " стигнаха до втора опция за гол. Този път Соучек центрира отдясно към Антонио, а Джо Гомес пропусна да догони британския нападател, който стреля от придвижване с глава, само че прати топката настрана.

След 16 минути игра Мохамед Салах получи топката в наказателното поле на гостите, откакто Луис Диас отляво опита композиция с Дарвин Нунес, а уругваецът с пета продължи към Салах. Той овладя пред Агер, който фаулира египтянина, с цел да може той да извърши дузпата и с мощен удар да открие резултата - 1:0.

Три по-късно " алените " извършиха ъглов удар, а причудливо топката падна в краката на засилия се Ван Дайк, само че нидерландският защитник не съумя да управлява добре удара с нея и я прати над напречната греда на Ареола. В 28-ата минута Диас още веднъж потегли отляво и видя Собослай. Унгарецът нямаше добра видимост за пукотевица и продължи към Алексис Мак Алистър, с цел да насочи той удар, но много неопределено от вратата на Ареола.

Контролът на играта беше подет от мърсисайдци, които държаха доста повече топката по отношение на своя противник, до момента в който " чуковете " изчакваха благоприятни условия за контраатаки по двете крила за основаване на заплаха пред Алисон Бекер. Осем преди края Собослай даде отличен отвесен пас пред наказателното поле на Уест Хем за гостите. Луис Диас овладя с тил и сви вдясно за Мохамед Салах, който стреля от придвижване с левия си крайник, само че прати топката настрана.

Лондончани сътвориха блъсканица в наказателното поле на Ливърпул в 40-ата минута, а най-после Соучек приключи с диагонален удар, само че чехът беше неакуратен. Три преди края " чуковете " съумяха да изравнят резултата в този мач. Те сътвориха чудесно нахлуване, а Боуен смъкна с глава към Антонио. Той видя вдясно Цоуфал, чието центриране пристигна към Боуен. Англичанинът изпревари Ван Дайк и с плонж с глава насочи към вратата на Алисон, с цел да може благодарение на гредата да изравни - 1:1.

Секунди по-късно Доминик Собослай даде приказен пас в наказателното поле за Къртис Джоунс, а англичанинът вкара, само че беше с доста малко зад защитата на " чуковете " и попадението беше анулирано.

В добавеното време Салах откри Дарвин Нунес в полето на Уест Хем и уругваецът стреля от сложен ъгъл от придвижване, с цел да може Алфонс Ареола да направи избавяне. С началото на второто полувреме Ливърпул обсади вратата на противника, а Мохамед Салах свърши страхотна работа и подаде към дузпата, където беше Дарвин Нунес. Уругваецът стреля с върха на пръстите си самичък против вратата, само че не я уцели - навън.

При последвалото нахлуване " чуковете " стигнаха до ъглов удар, а Джарод Боуен беше изпуснат от Върджил ван Дайк и стреля с глава, само че право в Алисон Бекер. След тъкмо час игра обаче Нунес се оправдава за големия си пропуск преди този момент. Алексис Мак Алистър даде отличен извеждащ пас към №9 на " алените ", който изпревари Агер и с технично допиране прати топката край Ареола за 2:1