18-годишният вратар на Ботев (Гълъбово) се превърна в героя на

...

18 годишен вратар с фурор за Купата на България

18-годишният вратар на " Ботев " (Гълъбово) се трансформира в героя на 1/16-финалите за купата на България. Тинейджърът избави дузпа в дуела против елитния " Етър " и неговият отбор се класира за идващия стадий с 2:1. Отборът от Гълъбово дръпна с 2:0 единствено за 2 минути от 66-ата до 68-ата посредством Карадайъ и Огнянов. След това пристигна времето на Дерменджиев, който с изключение на дузпата избави и няколко рискови удара. 11-метровият бе изпълнен от някогашния национал Ивайло Димитров-Косъма. 10 минути преди края Милчо Ангелов върна едно попадение.
Иван е наследник на известният правист Ивайло Дерменджиев, единственият българин, който е съдия в съда в Лозана.
Очаквано засъсалият в елита " Дунав " бе отхвърлен от водача във Втора лига ЦСКА 1948 с 2:1.
" Септември " съумя да измъкне сложна победа над новобранеца във Втора лига " Спартак " (Плевен) с 4:3 и също продължи напред.
" Витоша " мина елементарно през " Черноморец " в Балчик с 4:0 след две попадения на Григор Долапчиев. " Арда " завоюва с 2:0 гостуването си на " Хебър ". Носителят на купата " Локо " (Пд) удари с 3:0 носителя на трофея на аматьорската лига " Балкан " (Ботевград), а " Берое " мина икономично с 2:0 през " Поморие ". Жребият за идната фаза на шампионата е на 2 октомври.
Източник: standartnews.com