18-годишната квалификантка елиминира поставената под номер 6 Естер Мери (Словакия)

...

Катерина Димитрова се класира за втория кръг в Сърбия

18-годишната квалификантка отстрани поставената под номер 6 Естер Мери (Словакия) с 6:3, 3:6, 7:5 в първия си мач за сезона в съществена скица на съревнование от сериите " Фючърс " при дамите на Световната федерация ITF. Двубоят продължи 3:39 часа, а Димитрова стигна до триумфа с решителен пробив в 11-ия гейм на третия сет.

Така за място на четвъртфиналите тя ще се изправи против друга квалификантка Мая Раденкович (Швеция).

Други две българки отпаднаха в първия кръг. Преминалата през пресявките Дария Шаламанова загуби от поставената под номер 3 Даря Лодикова (Русия) с 6:1, 3:6, 0:6. Михаела Цонева, която също стартира от квалификациите, се отхвърли поради контузия в мача против представителката на домакините Лола Радивоевич при 1:6, 0:1.