10 000 лева за деца на починали служители на МВР

...

10 000 лева за деца на починали служители на МВР събраха на благотворителен футболен турнир

10 000 лв. за деца на умряли чиновници на Министерство на вътрешните работи събраха на благотворителен футболен шампионат, който се организира на състезателен комплекс " Славейков “.

Организатор е СФК “Свети Никола “ с поддръжката на Община Бургас.

18 полицейски тима от 5 страни спориха за купата. Тя стана владеене на румънците от град Долж. На финала те надиграха отбора на Скопие-Северна Македония с безапелационното 5:2. Сборен състав от Сърбия и Босна и Херцеговина зае третото място, а четвърти останаха служителите на реда от Видин,

които са дългогодишни участници в шампионата.

Купата на спечелилите от град Долж-Румъния връчи Диана Саватева – зам.кмет просвета, туризъм и спорт.

Останалите призьори бяха наградени от Веселина Деведжиева – шеф отдел " Спорт “ в Община Бургас, комисар Неделчо Рачев – шеф на

" Охранителна полиция “ и Павлин Ковачев- основен уредник на благотворителния шампионат.

Събраната сума от 10 000 лв. ще бъде разпределена сред 18 деца на умряли служители на реда до 18 годишна възраст, които живеят в бургаски район.
Източник: burgas24.bg