Зенит направи нова грешна стъпка в руската Премиер лига. Шампионите

...

Зенит с нова грешна стъпка

Зенит направи нова неверна стъпка в съветската Премиер лига. Шампионите изгубиха с 1:2 гостуването си на (Казан) от 21-ия кръг. Така възпитаниците на са в серия от 3 следващи мача без триумф във всички шампионати.

Рубин поведе в резултата в 41-ата минута, когато получи дузпа за игра с ръка на в наказателното поле. Съдията прегледа ситуацията с ВАР и уточни бялата точка, а осъществя наказателния удар за 1:0.

Зенит обаче съумя да изравни в 75-ата минута. бе прецизен с глава след центриране от фаул.

Драмата настъпи в добавеното време на мача. В 92-ата минута направи за смях двама бранители на Зенит и с удар от границата на пеналта вкара за 2:1. Това обаче не бе всичко в 98-ата минута и гостите получиха дузпа откакто бе изритан от бранител. Ударът на от бялата точка обаче бе избавен от вратаря и по този начин Рубин се поздрави с успеха.

С този триумф отборът от Казан събра актив от 34 точки и излезе на 7-ата позиция в таблицата. Зенит към този момент резервира първото си място с 42 точки, само че към този момент преднината пред преследвача е единствено 2 точки.