Здравейте Hera.bg, бих искала да участвам с тази рецепта за

...
Здравейте Hera.bg, бих искала да участвам с тази рецепта за
Коментари Харесай

Макарони със спанак и гъби на фурна

Здравейте Hera.bg,

бих желала да вземам участие с тази рецепта за главно ядене, който обича месно, може да задуши кайма. За мен какво... Счетоводител съм по специалност, обичам животните - имаме две котки, папагалче и едно куче.

една огромна купа - към 200 грама.
200 грама макарони
100 грама печурки
1 филиз зелен лук
1 морков
150 гр. кашкавал
2-3 с. л. алена леща
2 с.л доматено пюре
350 мл. домати консерва - обелени и пасирани
2-3 с. л. бяло брашно
зехтин, краве масло,
дафинов лист, риган, черен пипер, сол


Приготовление:

Макароните варим повече - да се попреварят и оставяме в тенджерата с капак - по този начин взимат още вода и стават още по-мекички. Но в случай че обичате по твърди, не ги преварявайте.

Спанакът почистваме от дръжките и накисваме за 10 минути във вода, след това измиваме добре.

Гъбите наситняваме и запържваме в зехтин, прибавяме настърган морков, нарязания зелен лук, измитата леща, дафиновия лист и 1 чаша вода.

Варим до момента в който лещата поомекне. Добавяме сокът от домати и доматеното пюре, ригана, черен пипер, сол.

През това време нарязваме а. Слагаме листата едно върху друго, режем го на три-четири и след това на ситно. Изсипваме ги в тигана, разбъркваме добре и изключваме.

В макароните настъргваме 100 грама кашкавал, разбъркваме добре и изсипваме в дълбока тава намазнена преди този момент със зехтин. Върху макароните изсипваме спаначената примес.

В различен съд слагаме краве масло колкото два ореха и изпържваме брашното, последователно доливаме вода и бъркаме да не стане топченца, само че в случай че ви стане може да пасирате с пасатора.

Добавяме останалия настърган кашкавал, малко риган и черен пипер. С този сос заливаме макароните, разпределяме добре да покрие и печем във фурната за към 30 минути.

Върви отлично да се хапне след това със зелен лук. Който обича - и кисело мляко.

Ще се веселя да ви хареса!
Иванка, гр.Хасково

Благодарим на всички, които участваха. На 20 април 2014 година състезанието завърши.
Източник: hera.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР