Защитаващият титлата си Шумен 61 надделя над гостуващия Локомотив Горна

...

Шумен 61 поведе във финалната серия а титлата в мъжкото хандбално първенство

Защитаващият купата си Шумен 61 надви над гостуващия Локомотив Горна Оряховица с 26:20 (14:14) в първия мач от финалната серия в мъжкото хандбално състезание. Така първенците поведоха с 1:0 победи и се нуждаят от още един триумф,  за да заслужат златните медали за втора поредна година.

" Железничарите " от Горна Оряховица започнаха по-добре мача и поддържаха преднина от 2-3 гола до 27-ата минута, когато след 14:11 те направиха няколко неточности и позволиха да бъдат застигнати до почивката.

В началото на втората част гостите още веднъж поведоха със 17:15, само че в следствие Шумен пое контрола върху мача. Последното тъждество пристигна при 18:18 в 43-ата минута, след което последва серия от пет следващи гола за домакините за 23:18, след което първенците без проблеми резервираха задатъка си в последните 10 минути.

Шумен 61, който приключи преди всичко в постоянния сезон, се стреми към златен дубъл, откакто през март победи и с купата на България.

В серията за третото място Осъм Ловеч надви в първия мач против домакина Спартак Варна с 29:26 (18:9) и се приближи на победа от бронзовите медали.