Защитаващият титлата си Андрей Рубльов (Русия) се класира без игра

...

Андрей Рубльов на полуфинал без да е играл и минута

Защитаващият купата си Андрей Рубльов (Русия) се класира без игра за полуфиналите на шампионата по тенис на твърда настилка в Доха (Катар) с награден фонд 788 хиляди $.

Поставеният под номер 3 Рубльов трябваше да играе против Мартон Фучович, само че унгарецът се отхвърли поради болки в гърба.

Любопитното е, че руснакът стигна топ 4 на конкуренцията без нито един изигран мач. Той почиваше в първия кръг, а във втория също завоюва след отричане на французина Ришар Гаске поради травма в крайници.

Така за първи път в историята на АТП след 1990 година тенисист печели два следващи мача в един шампионат след отдръпване на противниците си.

Рубльов чака спечелилия от срещата сред лидера в схемата Доминик Тийм (Австрия) и петия подложен Роберто Баутиста Агут (Испания).

Тейлър Фритц (САЩ) също доближи полуфиналите измежду триумф над номер 4 Денис Шаповалов (Канада) с 5:7, 6:3, 7:5 за малко повече от два часа.
 Шаповалов, който дебютира в конкуренцията, взе първия сет с късен пробив, само че във втората част американецът дръпна с 3:0 и резервира преимуществото си, с цел да изравни.

В третия сет Фритц още веднъж осъществя ранен брейк и при 5:4 сервираше за успеха. Той пропиля два мачбола и позволи равнене за 5:5, само че по-късно взе два следващи гейма, зад а победи.

За място на финала американецът ще срещне спечелилия дуела сред номер 2 Роджър Федерер (Швейцария) и Николоз Басилашвили (Грузия).