Заместник-ръководителят на политбюро на Хамас е убит в израелски удар

...
Заместник-ръководителят на политбюро на Хамас е убит в израелски удар
Коментари Харесай

Обявиха смъртта на зам.-лидер на Хамас при удар в Бейрут

Заместник-ръководителят на политбюро на " Хамас " е погубен в израелски удар в Бейрут, удостовери ислямисткото придвижване.

Това става след изявления в израелски медии и " Ройтерс " за детонация по офис на " Хамас " в ливанската столица.

Ливанска медия също заяви, че израелски дрон е поразил офис на " Хамас " в южно предградие на Бейрут (записано в някои западни медии като " Дахия " или " предградие " ), където се е считало, че се намира Ал Арури. Според ливанската държавна новинарска организация са убити общо четирима души при нападението, пише 

Кореспондент на телевизия " Ал Маядийн " приказва за ликвидирането на шестима души. Телевизията популяризира фрагменти от следствията при удара (във вграденото известие в платформата Х, някогашната " Туитър ", към момента се споделя, че повода не е известна).

" Ал Маядийн " цитира скорошно изявление с него, в което се споделя, че заканите против него няма да трансформират убежденията му, нито дейностите му.

Салех ал Арури е измежду създателите на въоръженото крило на " Хамас ", бригадите " Ал Касам ". Заместник-председател на групировката бе от 2017 година, когато бе осъществена цялостна промяна на управлението.

Ликвидирането му е в миг на нараснало напрежение по израелско-ливанската граница и усилване на обстрела, който стартира с началото на войната на Израел и " Хамас " на 7 октомври. Атаките през границата се правят от ливанската проиранска организация " Хизбула ", чиито обекти бяха и на прицел на израелски удари на територията на Ливан от началото на тази седмица. Ал Арури представляваше " Хамас " на среща с водача на " Хизбула " Хасан Насрала директно след началото на войната.

Израел също по този начин разгласи, че ще води акция за ликвидирането на управлението на " Хамас " в чужбина (членовете на политбюро са главно в Ливан и Катар към момента), въпреки в израелски медии да се появиха изявления за възражения на Доха против офанзиви (каквито поради дистанцията биха останали за " Мосад " ) на нейна територия.
Източник: petel.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР