Заместник-кметът по култура, спорт и туризъм на Община Благоевград Станислав

...

Зам. -кметът на Благоевград Ст Кимчев връчи купата на КПС „Варна“, победител в турнир по водна топка „Купа България“

Заместник-кметът по просвета, спорт и туризъм на Община Благоевград Станислав Кимчев и Дарий Дановски, ръководител на УС на БФВТ връчиха националната купа на спечелилия в шампионат по водна топка „ Купа България “ - КПС „ Варна “.

Състезанието се организира в границите на три дни в закрития плувен басейн в кв. „ Еленово “.

Финалният мач сред КПС „ Варна “ и ЦСКА се оказа извънредно оспорван, а първенецът се отличи след дузпи, поради еднакъв резултат в постоянното време.

„ През последните три дни вие състезателите, представители на 8 от най-успешните тима на национално равнище не спестихте сили, с цел да отбраните имената на своите клубове и да докажете, че те заемат почтено място на картата на спорта в България “, сподели на финала на шампионата Станислав Кимчев.

В продължение на три дни в шампионата мериха сили: „ Комодор “, „ Славия “, „ ЦСКА “, „ Черноморец “, „ Черно море “, „ Аква спорт “, КПС „ Варна “, „ Ботев 2000 “.

Състезанието продължава и идващият уикенд (30 и 31 март). Тогава дами, състезатели на клубовете „ Черноморец “, „ Арена “ „ Локомотив НН “, „ Ботев 2000 “ ще се борят за призовите места.

То се провежда от Българската федерация по водна топка с поддръжката на Община Благоевград.

Източник: struma.com