Зак Хайман отбеляза своя 50-и гол за сезона, но неговият

...

Зак Хайман отбеляза 50-и гол при загубата на Едмънтън Ойлърс от Сенаторс

Зак Хайман означи своя 50-и гол за сезона, само че неговият Едмънтън Ойлърс беше надвит с 5-3 от Отава Сенаторс в неделя.

Ойлърс поведе по-малко от четири минути след началото на мача, когато Матиас Екхолм пусна Адам Хенрике за неговия 20-ти за сезона. Отава отговори на силовата игра с по-малко от две минути забавяне с Дрейк Батерсън, употребявайки съвършен пас, с цел да сложи Джейкъб Чикрън.

Ойлърс вкараха два мощни гола в първите четири минути на втория интервал. Леон Драйзайтл взе подаване от Евън Бушар и направи удар с изострен ъгъл. Тогава Хаймън вкара своя исторически гол, като се отпусна в профил на мрежата и вкара пас на Конър Макдейвид. Тим Стуцле стреля около блокировач на Калвин Пикард, с цел да понижи преднината на Ойлърс до 3-2 малко повече от минута по-късно. Батерсън изравни резултата в силовата игра в края на...