Властите на бунтовниците твърдят, че най-малко 200 души са загинали

...
Властите на бунтовниците твърдят, че най-малко 200 души са загинали
Коментари Харесай

Най-малко 200 убити при срутването на мина за колтан в Източно Конго, твърдят бунтовническите власти

Властите на бунтовниците настояват, че минимум 200 души са починали при свлачище в мини за колтан в Източно Конго

От ДЖЪСТИН КАБУМБА Associated Press и МАРК БАНШЕРО Associated Press 31 януари 2026 година, 1:12 Мините AMRubaya, които се управляват от бунтовниците от М23, сподели пред Асошиейтед прес Лумумба Камбере Муйиса, представител на назначения от бунтовниците губернатор на провинция Северно Киву. Той сподели, че свлачището е провокирано от проливните дъждове.

„ Засега има повече от 200 мъртви, някои от които към момента са в калта и към момента не са извадени “, сподели Муйиса. Той добави, че няколко други са били ранени и откарани в три здравни заведения в град Рубая, до момента в който се чака коли за спешна помощ да трансферират ранените в събота до Гома, най-близкия град на към 50 километра (30 мили).

Назначеният от бунтовниците губернатор на Северно Киву краткотрайно спря занаятчийския рандеман на мястото и подреди преместването на жителите, които са построили убежища покрай мината, Муйиса сподели.

Рубая с...

Прочетете целия текст »

Източник: worldnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР