За шеста поредна година отборът на Борусия Дортмунд стартира сезона

...

Младежката революция в Дортмунд отговори подобаващо на разгрома на Байерн

За шеста поредна година тимът на Борусия Дортмунд започва сезона в Бундеслигата с победа. Този път отборът разруши Борусия Мьонхенгладбах с 3:0 пред позволени единствено 9300 фенове на “Сигнал Идуна Парк”.

Домакините се постановиха след попадения на 17-годишния Джовани Рейна в 35-ата минута и две на 20-годишния Ерлинг Холанд - в 54-ата от дузпа и в 77-ата. За “жълто-черните” това е втори “чист” триумф за седмицата, откакто в понеделник надделяха и Дуисбург с 5:0 за Купата на Германия.

Дебют за Дортмунд в елита записаха привлечените това лято Джуд Белингам и Тома Мюние. Англичанинът дори се регистрира с асистенция, откакто преди този момент за купата беше вкарал гол.
Срещата стартира относително равностойно, само че нямаше съвсем никакви положения. Още в 17-ата минута обаче Торган Азар, който действаше като ляв халф-бек в състава на "жълто-черните ", напусна поради контузия.