Ювентус спечели изключително драматично визитата си на Монца, с която

...

Драма: Монца и талант на Интер не спряха Юве за върха

Ювентус завоюва извънредно трагично визитата си на Монца, с която започва кръг №19 от италианската Серия А.

„ Старата госпожа “ взе трите точки след 2:1, с цел да оглави краткотрайното класиране с трети пореден триумф надалеч от вкъщи, но последните минути предложиха същински трилър и 2 гола в добавеното време.

Юве откри още в 12-ата минута, когато Адриен Рабио се разписа с глава след корнер, а секунди преди този момент Душан Влахович пропусна дузпа, откакто вратарят на домакините блесна със ужасно двойно избавяне.

Въпреки това обаче торинци не оставиха подозрение в това кой е по-добрият тим и не позволиха нито един прецизен удар към вратата си до 91-ата минута.

Тогава, появилият се четвърт час по-рано като запаса Валентин Карбони, съумя да изравни.

18-годишният аржентинец, който играе чартърен в Монца от някогашния към този момент водач Интер, осъществя дебютния гол в кариерата си на професионално равнище.

Радостта му обаче бе къса, тъй като 3 минути по-късно, бранителят Федерико Гати се разписа от близко и донесе успеха на Ювентус.

След нея отборът към този момент има 33 точки, с 1 повече от Интер, който обаче е с мач по-малко. Монца остана с 18 пункта на 10-о място във краткотрайното класиране преди изиграването на останалите срещи от кръга.
Източник: novsport.com