Ювентус не изпита трудности при гостуването си на Специя и

...

Юве не срещна никакви трудности със Специя и би с 2:0

Ювентус не изпита компликации при гостуването си на Специя и си потегли с 3 точки от Лигурия след триумф с 2:0.

Така " бианконерите " събират 32 точки на седмата позиция в класирането на Серия А, откакто по-рано през сезона им бяха отнети 15 точки от актива. Специя пък е с 19 точки, единствено с две повече от намиращият се на 18-ото място в рисковата зона - Верона.

Момчетата на Масимилиано Алегри поведоха в резултата в 32-ата минута, когато Филип Костич центрира в наказателното поле, а Мойс Кийн засече топката за 0:1.

В 40-ата минута Специя можеше да изравни, само че Матия Перин отрази впечатляващо удар с глава на Елдор Шомуродов.

През втората част Юве стигна и до втори гол, с който реши мача. В 66-ата минута международният първенец Анхел ди Мария си пое добре топката и от към 25 метра я прати във вратата на Маркети за 0:2.
Източник: novsport.com