Юношеският ни национален отбор по футбол до 19 години започна

...

Юноша на "Левски" донесе важна точка за България срещу Испания

Юношеският ни народен тим по футбол до 19 години стартира с влиятелно тъждество Елитния кръг в квалификациите за европейското състезание през 2018 година във Финландия. Възпитаниците на Ангел Стойков приключиха 0:0 с отбора на Испания като посетител, а с съществена заслуга за скъпата точка бе вратарят Димитър Шейтанов.

Двубоят се игра на стадион " Гийермо Амор " в Бенидорм, където младите " лъвове " бяха принудени главно да се бранят, само че с дисциплинирана игра съумяха да обезвреждат офанзивите на противника.

Юношата на " Левски " Шейтанов направи половин дузина спасявания, а испанците извършиха 13 корнера и насочиха общо 25 изстрела, само че множеството бяха неточни.

Домакините започнаха доста нападателно. В 10-ата минута Руис стреля рисково, само че Христов предотврати несъмнено попадение. 180 секунди по-късно удар на Калоян Кръстев с глава мина над гредата. Това се оказа и единствената по-сериозна опция за България в този мач.

Малко по-късно Барокал стреля рисково, само че българският пазач бе на позиция и избави. В 23-ата минута вратарят ни още веднъж показаа майсторство, отразявайки изстрел на Диас.

Постепенно българите се окопитиха и до края на полувремето задържаха играта в средата на терена.

През втората част домакините още веднъж бяха по-активни, като единствено положителните намеси на родния пазач резервираха нулевото тъждество.

В събота са вторите конфликти от групата. България се изправя против отбора на Франция, който по-рано през днешния ден победи Белгия с 3:2.

Само спечелилият в групата печели сигурна виза за еврошампионата.
Източник: btvnovinite.bg