Юношеският национален отбор на България до 18 г. загуби първата

...

Юношите на България загубиха от Грузия

Юношеският народен тим на България до 18 година загуби първата от двете инспекции против връстниците си от Грузия с 0:2. Двубоят се игра на главния терен на Националната футболна база " Бояна ".

Първото полувреме стартира равностойно, само че с течение на игровото време гостите съумяха да стигнат до няколко положения пред нашата врата и да вземат преднина. В 34-ата минута капитанът на Грузия Георги Гулиашвили засече технично центриране от ляво за 0:1, а малко преди почивката българският пазач Кисьо извърши нарушаване против откъсващия се Гагуа и реферът Димитрина Милкова отсъди 11-метров удар. Иракли Азаров бе прецизен от бялата точка и повиши на 2:0.

През втората част двата тима предложиха доста битка, само че до чисти положения пред двамата вратари съвсем не се стигна.

Следващата инспекция сред юношеските обединения на България и Грузия е в понеделник (22 април) от 15:00 ч. още веднъж в НФБ " Бояна ".

Съставът на България: 1. Исмет Кисьо, 3. Тодор Петков, 5. Димитър Балинов, 14. Филип Кръстев, 8. Александър Тодоров, 20. Ивайло Иванов, 17. Юмит Мустафа, 16. Димитър Пройчев, 11. Димитър Тонев, 9. Денислав Ангелов, 10. Владимир Николов (през втората част в игра влязоха: (Виктор Николов, 19. Владислав Найденов, 21. Стоян Иванов, 15. Калоян Костов, 22. Асен Дончев, 13. Кольо Станев, 7. Филип Колев).

Селекционер: Ангел Стойков.

Голмайстори: 0:1 Гулиашвили 34, 0:2 Азаров 44-д.