Юношеският национален отбор на България до 17 години бе много

...

България U17 беше много близо до ценно равенство срещу Португалия

Юношеският народен тим на България до 17 години бе доста покрай реализиране на значима точка в Група “8” на елитните квалификации. Нашите момчета поведоха с 1:0 против Португалия, само че в последна сметка отстъпиха с 1:2 от домакина на шампионата. Поражението пристигна четири минути преди края на срещата, когато падна победното за противника попадение.

В предходния си мач " лъвчетата " победиха Финландия с минималното 1:0, до момента в който иберийците разгромиха Ейре с 4:1.

Българите стигнаха дотук, откакто завоюваха първата си група, надделявайки безапелационно с три триумфа над Сърбия, Хърватия и Лихтенщайн.

Ако някой от двата тима стигне до победа през днешния ден, то той ще си подсигурява присъединяване на европейското състезание. За него се класира спечелилият от всяка група, както и най-хубавите 7 измежду вторите отбори от всички 8 групи.

Резултатът бе открит от България във втората минута на срещата. Тогава Роберто Райчев изведе Нгуен До по левия фланг, който без да се бави откри Борислав Маринов в дребното наказателното поле за 1:0.

Три минути по-късно португалците можеха да изравнят, откакто рикошет в Маринов за малко не изненада Алекс Божев, само че стражът внимаваше и мазета.

В 25-ата минута Божев още веднъж се намеси чудесно, откакто Иван Лима направи мощен пробив и преодоля двама българи. Ударът му също не бе неприятен, само че вратарят ни се оправи с плонж.

В 29-ата минута домакините изравниха. Усман Джалоу вкара след асистенция на Жоао Консейсао.

Малко преди края на първата част португалците удариха греда. Родриго Рибейро се оказа непокрит на задната греда, само че не съумя да откри рамката на вратата и стълбът избави Божев.

През втората част португалците постановиха напън, само че отбраната на нашите и най-много вратарят Божев бяха на мястото си.

В последна сметка обаче натискът на противника даде резултат и четири минути преди последния съдийски сигнал Португалия стигна до триумфа. При един отдалечен удар Божев още веднъж бе на мястото си и мазета, само че притичалият първи до топката Густаво Варела довкара топката във вратата за 2:1.

Въпреки загубата младите лъвчета резервират действителни шансове за класиране на финалите в Израел. За задачата би трябвало да победят Ейре в последния си мач. Двубоят е на 29 март, като даже и равенството при избрани условия може да се окаже задоволително. За задачата обаче Финландия не би трябвало да побеждава Португалия. Към момента “мореплавателите” са водач с шест точки, до момента в който ние и финландците сме с по три точки. България обаче е с преимущество, тъй като победи северняците в директния мач.

БЪЛГАРИЯ: 1. Алекс Божев, 2. Слави Чакъров, 15. Петър Господинов, 5. Росен Маринов, 4. Симеон Василев, 15. Нгуен До, 8. Антоан Стоянов, 20. Неджиб Хаджа, 10. Асен Митков, 9. Роберто Райчев, 11. Борислав Маринов

ПОРТУГАЛИЯ: 12. Диого Фернандеш, 2. Жоао Консейсао, 3. Луиш Гомеш, 14. Диого Монтейро, 13. Мартим Фернандеш, 16. Джало, 15. Рафаел Луиш, 8. Жоао Велозо, 19. Иван Лима, 7. Родриго Рибейро, 20. Жозе Родригеш

Източник: trafficnews.bg