Юношеският национален отбор на България до 17 г. завърши 0:0

...

България U17 завърши наравно с Гърция U17 в първата контрола

Юношеският народен тим на България до 17 година приключи 0:0 с връстниците си от Гърция в първата инспекция сред двата отбора при започване на март.

Двубоят се игра на главния терен на Национална футболна база „ Бояна “, а двата отбора си разделиха по едно полувреме.

През първата част младите „ лъвчета “ бяха по-настойчиви и пропуснаха няколко преференциални положения, с цел да вземат преднина в резултата. Най-чистата обстановка пристигна в края на полувремето, когато след центриране на Борислав Маринов топката попадна на главата на Роберто Райчев, който обаче не съумя да осъществя.

След почивката гостите взеха самодейността, само че и те не съумяха да стигнат до победно попадение.

Втората инспекция сред двата отбора е на 4 март от 11:00 ч. още веднъж в Дома на футбола.

България U17 се готви за присъединяване си в Елитния квалификационен кръг на Евро 2022, който ще се организира в края на март в Португалия.

Съставът на България: 1. Алекс Божев, 3. Михаил Цонев, 8. Антоан Стоянов, 5. Росен Маринов, 15. Слави Чакъров, 18. Чунг Нгуен До, 7. Захари Атанасов, 9. Роберто Райчев (60 – 10. Стефан Трайков), 19. Петър Кирев, 11. Борислав Маринов (80 – 14. Константин Павлов), 20. Кристиян Бойчев (60 – 6. Виктор Василев).

Селекционер: Йордан Петков.
Източник: novinata.bg