Славия победи ЦСКА 1948 с 2:0 в мач от 33-ия

...

Славия спечели столичния сблъсък срещу десетима от ЦСКА 1948

Славия победи ЦСКА 1948 с 2:0 в мач от 33-ия кръг на Първа лига. Двубоят опълчи двата отбора от от плейофната група, която се бори за бараж за евроучастие.

След 20 минути игра на стадиона в Бистрица гостите получиха дузпа за нарушаване против Владимир Николов. Петър Маринов избави осъществяването на Тони Тасев.

Домакините останаха с човек по-малко на терена след пряк червен картон на Росен Божинов. Бранителят бе финален в защита и повали Владимир Николов.

" Белите " съумяха да се възползват от численото си преимущество още преди почивката. Денислав Александров засече с едно допиране подаване в наказателното поле на Венцислав Керчев.

След паузата Тони Тасев се реваншира за пропуща от бялата точка и удвои задатъка на гостите. Офанзивният футболист изпрати топката сред краката на противниковия вратар от дребен ъгъл.

ЦСКА 1948 остава на 7-ата позиция в класирането с актив от 45 пункта. Славия заема 10-ото място с 40 точки.