Юношеският национален отбор на България до 17 г. спечели втората

...

България U17 победи Таджикистан във втората проверка

Юношеският народен тим на България до 17 година завоюва втората инспекция против връстниците си от Таджикистан по време на подготвителния лагер в Турция.

Тимът на селекционера Йордан Петков завоюва с 2:1 след попадения на Петър Кирев и Борислав Маринов и пропусна още няколко преференциални положения, с които можеше да запише много по-убедителен триумф.

„ Лъвчетата “, които се готвят за присъединяване в Елитния кръг от квалификациите за европейско състезание, взеха самодейността още от първата минута. В средата на полувремето футболистът на Лудогорец Петър Кирев откри резултата след осъществяване на корнер и безредие в наказателното поле на противника. В 36-тата минута нашите повишиха на 2:0, откакто Маринов получи извеждащ пас от Роберто Райчев, финтира вратаря и осъществя на празна врата. След почивката България продължи да господства, а силите на Таджикистан стигнаха единствено за почетно попадение.

Съставът на България: 1. Алекс Божев, 16. Кристиян Бойчев (67 – 8. Виктор Василев), 5. Росен Маринов (46 – 22. Валентин Спасов), 4. Симеон Василев (46 – 3. Михаил Цонев), 20. Нежиб Хаджа, 6. Мартин Георгиев, 7. Захари Атанасов, 19. Петър Кирев (46 – 15. Стефан Трайков), 18. Чунг Нгуен До, 11. Борислав Маринов (60 – 17. Стивън Вълчев), 9. Роберто Райчев.

Селекционер: Йордан Петков.
Източник: novinata.bg