Юношеският национален отбор на България до 16 г. записа неприятна

...

България U16 загуби първата контрола срещу Сърбия U16

Юношеският народен тим на България до 16 година записа неприятна загуба с 1:5 от връстниците си от Сърбия в контролна среща,   играна в НФБ „ Бояна “. Лошото развиване на дуела бе предопределено от няколко неточности в родната защита през първата част, които разрешиха на гостите да поведат с 3 попадения, дело на Василич и Байрамович (2), макар че българският отбор се опитваше да управлява средата на терена и на собствен ред да основава рискове пред сръбската врата.

През втората част „ лъвчетата “ се пробваха да се върнат в мача и съумяха да понижат в 67-мата минута, когато Емил Найденов изскочи самичък против вратаря и осъществя с прецизен изстрел. В края обаче България позволи елементарно нови два гола и разреши на Сърбия да стигне до безапелационна победа.

Втората инспекция сред двата отбора е на 20 октомври от 11:00 ч. още веднъж в НФБ „ Бояна “.

Съставът на България: 1. Стефан Смъркалев (72 – 12. Георги Дойчинов), 2. Деян Кирилов, 4. Никола Николов (45 – 14. Мартин Димитров), 5. Теодор Райков (46 – 16. Светлозар Джуров), 15. Кирил Цеков (46 – 6. Николай Хаджиев), 7. Аксел Велев (55 – 8. Боян Рангелов), 17. Владимир Драганов, 10. Виторио Шотев, 11. Васил Каймаканов (72 – 18. Севи Идриз), 21. Крум Стойчев (55 – 20. Исмет Хасан), 9. Марсел Бибишков (46 – 19. Емил Найденов).

Селекционер: Калоян Георгиев.
Източник: novinata.bg