Юношеският национален отбор на България до 16 г. спечели първата

...

България U16 надви Вестфалия в контрола

Юношеският народен тим на България до 16 година завоюва първата от двете инспекции против сборния отбор на Вестфалия, Германия, с 3:1. „ Лъвчетата “ се показаха безапелационно в дуела, игран на главния терен в Национална футболна база „ Бояна “, въпреки че съумяха да узаконят превъзходството си в последните минути на срещата.
 Обявиха състава на България U16 за другарските мачове против Вестфалия Обявиха състава на България U16 за другарските мачове против Вестфалия
Тимът на селекционера Йордан Петков стартира по-активно и съумя да поведе в резултата в 22-ата минута, когато се разписа капитанът Кристиян Горянов. До края на полувремето България можеше да удвои задатъка си, само че нямаше шанс в завършващата фаза. За сметка на това гостите съумяха да доближат до изравнително попадение в 58-ата минута, дело на Топали. Финалният напън на нашия тим разумно докара до втори гол в мрежата на Вестфалия, осъществен от Валери Владимиров в 79-ата минута. Само 60 секунди по-късно Павел Златанов оформи крайното 3:1 от дузпа.

Втората контрола сред България U16 и Вестфалия U16 е на 11 април от 15:00 ч. още веднъж в НФБ „ Бояна “.

Съставът на България : 1. Николай Страшников (88 – 12. Антоан Манасиев), 2. Радослав Караманов, 3. Николай Любомиров, 4. Павел Златанов, 5. Мартин Портарски, 6. Валери Владимиров, 7. Самуил Мечев, 8. Георги Ангелов (82 – 17. Ивайло Димитров), 9. Дилян Шишманов (46 – 14. Виктор Илиев), 10. Кристиян Горянов, 11. Владимир Драганов (88 – 9. Дилян Шишманов).