Втородивизионният тим на Добруджа победи Черно море с 1:0 в

...

Добруджа победи Черно море в контрола

Втородивизионният отбор на Добруджа победи Черно море с 1:0 в контролна среща, играна на стадион " Младост " във Варна. Единствения гол в мача осъществя Денислав Станчев в 55-ата минута.

Срещата стартира в умерено движение, като първата заплаха в дуела пристигна в 15-ата минута. Сула съумя да пресече пас в половината на Добруджа, напредна и стреля рисково от дъгата на наказателното поле, само че топката мина над вратата. Минута по-късно Сула центрира от корнер, кълбото доближи до Мартин Милушев, който опита да стреля от воле, само че не можа да откри добре топката и не заплаши вратата на гостите от Добрич.

Снимка: ПФК Черно море  Добруджа победи Черно море в контрола
В 31-вата минута Стефан Митев получи топката пред наказателното поле на Черно море и стреля рисково, само че около далечната греда. В 35-ата минута Мартин Милушев стреля рисково от директен свободен удар, само че над напречната греда. В 37-ата Сула опита да изненада вратаря на Добруджа с изстрел от надалеч, само че прекомерно неопределено. В 43-ата минута Закария Беншаа се пребори за топката пред наказателното поле на гостите и стреля от придвижване, само че не откри очертанията на вратата.
В 55-ата минута Добруджа откри резултата. Денислав Станчев с акуратен удар по диагонала прати топката в мрежата на Георги Георгиев за 1:0 за гостите. В 58-ата минута Евгений Сердюк бе изведен отляво, напредна в наказателното поле, само че си поведе мощно топката и с шпагат се опита да изпревари вратаря на Добруджа, само че я прати в навън.
В 62-рата Илиан Илиев направи 10 смени. В игра се появиха Галин Григоров, Живко Атанасов, Влатко Дробаров, Стефан Велев, Даниел Димов, Пабло Гарсия, Родриго Вилела, Велислав Василев, Денислав Ангелов и Матиас Курьор. Единственият, който остана на терена от първата единадесеторка бе Мартин Дичев.

В 82-рата минута Родриго Вилела бе изведен отдясно, върна топката към Курьор, който стреля, само че още веднъж топката не откри задачата. В 86-ата минута Вилела бе открит пред наказателното поле, обърна се и стреля, само че право в ръцете на вратаря.

Съставите:

Черно море: Георги Георгиев, Виктор Попов, Росен Стефанов, Сами Ел Анаби, Мартин Дичев, Павел Георгиев, Калин Георгиев, Мартин Милушев, Евгений Сердюк, Мазир Сула, Закария Беншаа. (Галин Григоров, Живко Атанасов, Влатко Дробаров, Стефан Велев, Даниел Димов, Пабло Гарсия, Родриго Вилела, Велислав Василев, Денислав Ангелов, Матиас Курьор.

Добруджа: Димитър Илиев, Иван Жечков, Якуб Идризов, Тодор Таушанов, Ахмед Адемов, Лъчезар Йорданов, Денислав Станчев, Ивайло Лазаров, Божидар Чуканов, Адриан Димитров, Стефан Митев (Христо Ковачев, Мирослав Начев, Григоре Кошкодан, Соу ЯЯ, Даниел Димов, Петър Петров, Делян Иванов).
Източник: fakti.bg