Вторият в класирането Наполи победи като гост предпоследния Фрозиноне с

...

Наполи опука Фрозиноне, Мертенс се изравни с Дон Диего

Вторият в класирането Наполи победи като посетител предпоследния Фрозиноне с 2:0 в среща от 34-ия кръг на футболното състезание на Италия. Резултатът откри в 19-ата минута Дрис Мертенс от директен свободен удар.
Така 31-годишният белгийски нападател осъществя 81-ия си гол с екипа на Наполи в Серия А и по този начин изравни достижението на аржентинската легенда Диего Марадона.

Двамата заемат третото място в листата на голмайсторите на отбора за всички времена. Повече голове за Наполи имат единствено Антонио Вояк (102 гола) и Марек Хамшик (100). В 49-ата минута Аркадиуш Милик асистира на Амин Юнес за втория гол в мача.

След успеха Наполи събра актив от 70 точки на второто място в класирането, до момента в който Фрозиноне съвсем несъмнено ще изпадне от елита, защото е на предпоследната 19-ата позиция с 23 точки четири кръга преди края на сезона./БТА