Втори американски самолетоносач пристигна в Близкия изток на фона на опасенията от регионален конфликт
Втори американски самолетоносач, USS Abraham Lincoln, дойде в Близкия изток в сряда, ескортиран от разрушители с управляеми ракети, заяви Централното командване на Съединени американски щати.
Превозвачът, оборудван с изтребители F-35, добави корабите на Съединени американски щати, които към този момент са в района, в това число самолетоносача USS Theodore Roosevelt, който дойде в средата на юли. Министърът на защитата Лойд Остин подреди на Линкълн да премине от Индо-Тихия океан до Близкия изток по-рано този месец, до момента в който администрацията на Байдън се приготвя да отбрани Израел против предстояща иранска офанзива.
В допълнение към Lincoln, Остин подреди на USS Georgia, подводница с управляеми ракети, да отиде в Близкия изток в рядко удостоверение на местонахождението на американската подводница. Последният път, когато Пентагонът е забелязал подводница в Централното командване на Съединени американски щати, беше през ноември 2023 година в седмиците след офанзивата на Хамас и експлоадирането на войната в Газа.
USS Georgia, който скоро би трябвало да дойде в...
Прочетете целия текст »




