...

Всички най-добри български състезатели участват на държавния отборен шампионат по бадминтон

Всички най-хубави български състезатели вземат участие на държавния екипен шампионат по бадминтон за мъже и дами, който се организира през уикенда в зала " Европа " в София. При дамите играят Стефани Стоева, Габриела Стоева, Линда Зечири, Мария Мицова, Мария Делчева, Диана Макарска, Димитрия Попстойкова и други, а при мъжете - Иван Русев, Димитър Янакиев, Даниел Николов, Пейо Бойчинов, Стилиян Макарски, Иван Панев и така нататък

Любопитното е, че част от тима на ВИАС (София) са родените в България, само че с френски паспорт братя Тома Джуниър Попов и Христо Попов. С отбора на Франция Тома Попов, 20-годишен, завоюва сребърен и бронзов орден от европейското отборно състезание в Казан през 2016 и 2018 година. Освен това той има бронзов орден на сингъл от европейското състезание за юноши през 2015 година.

Според регламента на държавния екипен шампионат отборите при мъжете и при дамите са разграничени в четири групи, играе се всеки против всеки, а спечелилите се класират за финалната четворка. В тази нова група тимовете още веднъж играят всеки против всеки, след което се излъчват първенците.

При мъжете за първата четворка се класираха Виктори БК (София), БК Левски Люлин (София), БК ВИАС (София) и БК Хасково.

При дамите за купата ще играят Виктори БК (София), БСК Пазарджик, БК " Анета Янева-НСА " София и КФВС Атлет (Първомай).

Изненадата от първия ден на шампионата е, че СКБ Стара Загора не съумя да се класира измежду най-хубавите четири отбора при мъжете и при дамите. Миналата година старозагорки станаха шампионки при дамите, а мъжете приключиха на второ място.