Всеки има своя дефиниция за щастието - лична и силно

...
Всеки има своя дефиниция за щастието - лична и силно
Коментари Харесай

Здравето и щастието на близките - най-важни за над 80% от българите

Всеки има своя формулировка за щастието - персонална и мощно прочувствена. Но, щастието има и универсални измерения, когато зависи от най-важните неща в живота, а година след началото на смъртоносната пандемия от COVID-19 те са фундаменталните човешки полезности - здравето и щастието на околните и обичаните хора. Това демонстрират показани през днешния ден данни от национално представително проучване*, направено от организация Алфа Рисърч по задание на марката сокове Queen’s, която отбелязва тази година своя 25-и рожден ден на българския пазар. За четвърт век Queen’s се трансформира в една от най-разпознаваемите марки в България в категорията нектари, сокове и безалкохолни питиета и през днешния ден, като част от всекидневието на съвсем всяко семейство, марката, свързван  от много време с позитивните си послания, търси отговор на въпроса кое " свежва " живота на българина през днешния ден, кое му дава мотиви за оптимизъм. За 83% от българите здравето и щастието на околните е оня най-съществен житейски заряд, който стои най-отгоре на върха на пирамидата на щастието.

Близо 37% от участниците в изследването споделят, че постоянно са положително настроени, а за поддържането на свежо въодушевление близо 40% от българите показват умеенето човек да се радва на дребните неща. Прагматичните категории като материалната обезпеченост, работата и вероятността за бъдещето са значими по принцип, само че като непосреден източник на претърпени щастливи моменти остават на втори проект. И макар, че тези данни са общовалидни в народен мащаб, хората от София са фокусирани повече върху материалното (33.6 %) и доста държат да упражняват надзор над живота си, за разлика от живеещите в регионални градове и дребни обитаеми места (23%).

Мъжете имат по-голяма податливост да търсят повече сигурност за бъдещето, до момента в който дамите съумяват повече да оценят дребните неща в живота (42.9%, по отношение на 33.5% при мъжете). И при двата пола обаче с напредването на възрастта споделените моменти стават по-важни спрямо материалната обезпеченост. Едновременно с това мъжете са по-големи оптимисти и по-често гледат от свежата страна на живота 43.4%, до момента в който при нежния пол резултатите са много по-ниски - 31.9%.

И защото щастието на околните е от най-голямо значение, изследването записва всеобщо схващане, че всеки би трябвало да поставя старания за това. Почти половината интервюирани са на мнение, че най-важното изпитание е да накарат обичаните си хора да се усещат значими и то, без да са нужни огромни жестове. 45% го реализират посредством шерване на вкусна храна и напитка. За малко над 40% е нужно значимите хора в живота просто да бъдат изслушани или насърчавани да погледнат от „ свежата страна на нещата “. И тук още веднъж се обрисува дребна разлика в мирогледа и навиците на столичани и хората, живеещи в регионални градове и дребни обитаеми места. Хората от София са склонни по-малко да изслушват околните си (38%), с цел да освежат деня им, за разлика от хората от провинцията - 42%.

Водещите три фактора , които могат да създадат един елементарен миг по-свеж са: слушането на обичана ария (43.5%), игра с децата или домашния любим (40.8%) и обичана храна и свежа напитка (26%). Далеч по-надолу в класацията остават практикуването на спорт (17.8%) и импровизиран шопинг (11.4%).

За да прибавят още мотиви за свежо въодушевление в фамилната атмосфера на всеки дом, Queen’s, които са част от Maspex Wadowice Group, една от най-големите компании в бранша на хранително-вкусовата индустрия в Централна и Източна Европа ще отпразнуват своя 25-годишен празник с токшоуто „ Малко по-свежо, апелирам “ с водещи най-големите свежари в родния ефир Мария Силвестър и Димитър Павлов. То ще се излъчва онлайн във Фейсбук страницата на Queen’s, като първото му издание ще е на 27-ми май от 21.30 часа.
Източник: manager.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР