Всеки е чувал, че с лечение и капки хремата минава

...
Всеки е чувал, че с лечение и капки хремата минава
Коментари Харесай

Хрема: как да я спрем преди да стане бронхит

Всеки е чувал, че с лекуване и капки хремата минава за седмица, а без лекуване за 7-10 дни. Обикновено имунната ни система няма потребност от спомагателна помощ, с цел да се оправи с нея.

И макар всичко с първата кихавица или поява на блудкав сопол опитваме да използван върху себе си целия боеприпас от медикаменти от аптеката. От боязън.

Вместо това е добре да си зададем верните 3 въпроса:

Как мога да предпазя себе си и детето?

Обичайно ноздрите филтрират, овлажняват и затоплят въздуха, като по този метод пазят организма от външни агресори – замърсявания, прахуляк, полени, вируси.
За да правят обаче качествено работата си, външният въздух не трябва да е доста леден.

Ето за какво е добре, когато на открито температурите са под нулата, да покриете носа с шал и по този начин да дишате. Така ненапълно ще се предпазите на единствено от студа, само че и от инфекции, които се предават с кихане и кашлица.

Не затопляйте прекалено и стаите. Идеалната температура в помещението е 19-20 градуса.

Парното пресушава лигавиците на носа и на гърлото и ги прави податливи на инфекции. А огромната разлика в температура на открито и в дома ги прави по-чувствителни към всевъзможни микроби.

Обикновена хрема ли е или грип?

И без особени медицински знания може да извършите разлика. При хрема няма други оплакания. Докато, в случай че е грип, нормално човек е като пребит – няма сили да стане от леглото, мускулите и ставите го болят, температурата се качва и над 39 градуса.

Трябва ли да намаляваме температурата?

Качването на градусите не постоянно е сигнал, че инфекцията е тежка, а в противен случай. Вдигането на температура е предпазен механизъм на организма, който се пробва да се пребори с инфекцията.

И по тази причина до момента в който тя е към и до 38,5 градуса, лекарите не поучават да вършим опити да я понижим.

Няма смисъл също по този начин да се вършат опити за изпотяване, като се увиваме в одеяла. Напротив - болният би трябвало да е с проветриви и леки облекла. Когато лежи или е в стаята, естествено.

Как болестта да не стигне до бронхите?

1.   Високи дози витамин С могат да понижат продължителността и силата на хремата. Човек може да взема до 3000 мг витамин С дневно. И последователно да понижи дозата, когато се почувства по-комфортно. По-добре е таблетките да са разтворими, с цел да се щади стомаха.

2.  Витамин D е също толкоз значим за имунната отбрана. Затова е добре в менюто да се включат някои богати на витамин D храни: мазни риби, зехтин и растителни масла. Консултирайте се с вашия доктор за вярната доза, в случай че желаете да го вземате на капки.

3.  Цинкът подтиква белите кръвни кафези, и с това понижава опцията за нарастване на вирусите. И се предлага доста от американските лекари при зараза от грипен вирус H1N1.

Проучвания сочат, че спомагателният банкет на цинк понижава броя на инфекциите, от които боледуват деца и възрастни през зимата.
Могат да се одобряват до 25 мг дневно, с цел да се форсира оздравяването на хремата. Приемът на цинк обаче не трябва да продължава повече от 2 месеца.

4.  Сироп от черен бъз обезсилва вирусите и оказва помощ за по-бързото очистване на хремата.

Източник: obekti.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР