Време е да забравим за романтичната вечер вкъщи - днес

...
Време е да забравим за романтичната вечер вкъщи - днес
Коментари Харесай

Секс или концерт: 70% от музикалните фенове избират второто

Време е да забравим за сантименталната вечер у дома - през днешния ден хората всеобщо мечтаят не за свещи и шампанско, а за билети на първия ред.
Според световния отчет Living For Live на Live Nation, цели 70% от меломаните по света биха предпочели да отидат на концерт, вместо да вършат секс. Да, прочетохте вярно - пристрастеността към музиката е по-силна от всичко.
Проучването обгръща 40 000 души в 15 страни и демонстрира, че концертите онлайн към този момент са най-предпочитаната форма на развлечение в света - изпреварвайки спорта, киното и, както към този момент стана ясно, интимните удоволствия.
Почти четирима от всеки 10 души (39%) биха избрали концерт, в случай че можеха да запазят единствено една форма на развлечение за цялостен живот. За съпоставяне - едвам 17% биха избрали кино, а единствено 14% - спортни събития.
И не става дума за краткотраен тренд. Live Nation настояват, че това е " културно презареждане ", което трансформира метода, по който хората живеят, пътуват и се свързват между тях.
Само през 2025 година над 130 милиона почитатели към този момент са си купили билети за концерти, а стадионните турнета се пълнят три пъти по-бързо от предходната година. Фестивалите се разпродават за часове, а по света се строят нови големи пространства за концерти, с цел да поберат тази сила.
И това не е просто развлечение - това е метод на живот. 93% от интервюираните споделят, че жадуват същински прекарвания, а не цифрови, и 80% избират да похарчат парите си за страсти, а не за движимости.
70% възнамеряват пътешестване особено за концерт, а половината мислят тоалета си седмици по-рано. Три от всеки четирима настояват, че пътуването прави събитието още по-смислено. И съвсем 80% имат вяра, че музиката онлайн сближава фамилиите.
" В епохата на изкуствения разсъдък концертите са антидотът - най-интензивното прочувствено прекарване на Земята ", споделя отчетът. 85% от почитателите си потеглят от шоуто в еуфория, като милениалите правят оценка това чувство най-високо, написа NME.
По думите на Ръсел Уолак, президент на Live Nation Media & Sponsorship, " Музиката онлайн не просто пораства - тя оформя стопански системи, въодушевява марки и дефинира културата в действително време. "
И още нещо любопитно - дамите владеят сцената. Според отчета 76% от почитателите желаят да гледат изпълнителки като Бионсе, Оливия Родриго и Лейди Гага. Така че, в случай че някой ви предложения на среща, само че в същия ден има концерт на обичания ни актьор... изборът е явен. 
Източник: bulnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР