Вратарят с български корени изигра ключова роля за победата на

...

ОБЗОР: Алекс Георгиев с 41 спасявания за победа на шампиона Колорадо

Вратарят с български корени изигра основна роля за успеха на носителя на  купа " Стенли " Колорадо с 4:1 над гостуващия Далас в среща от постоянния сезон на Националната хокейна лига.

Роденият в Русе пазач с съветски паспорт Георгиев отрази 41 удара, а първенците завоюваха за четвърти път в последните си пет мача и заема второто място в Централната дивизия с 25 точки, на 3 точки зад водача Далас. Джош Менсън се отличи с гол и асистенция, а  Драйдън Хънт, Нейт МакКинън, Андрю Колиано също вкараха а домакините. Джо Павелски беше прецизен а тексасците.

Едмънтън вкара четири безответни попадения в третия интервал и осъществя необичаен поврат от 0:3 до 4:3 против гостуващия Ню Йорк Рейнджърс. Еван Бушар се регистрира с две попадения, Дилън Холоуей вкара дебютния си гол в лигата, а Леон Дразайтл оформи триумфа при цифров превес 2:02 минути преди края. Райън МакЛауд блесна с три асистенции за домакините. Алекси Лафрение, Крист Крейдър и Жулиан Готие осъществиха за Рейнджърс.

Джордън Кайру с второто си попадение в мача в 68-ата секунда на продължението донесе успеха на Сейнт Луис против домакина Флорида с 5:4.
Райън О`Райли, Брендън Саад и Владимир Тарасенко способстваха с по гол и асистенция, а гостите осъществиха поврат, откакто изоставаха с 1:4  малко повече от 12 минути преди края на постоянното време.

Мичъл Марнър се отличи с гол и асистенция и записа най-малко точка в 16-и следващ мач на Торонто, а канадците се постановиха с 4:1 над домакина Питсбърг. Остън Матюс способства с попадение и две асистенции за гостите, които нямат загуба в постоянното време в последните си осем дуела. Рикард Ракел беше прецизен за Питсбърг, а Кейси ДеСмит избави 37 изстрела, само че тимът прекъсна серия от пет следващи победи.

Джак Хюз осъществя първи хеттрик в кариерата си и оказа помощ уверено за триумфа на Ню Джърси над гостуващия Вашингтон с 5:1. Витек Ванечек способства с 37 спасявания. Победата беше номер 800 в кариерата на 62-годишния старши треньор на домакините Линди Ръф, който стана едвам петият ментор в историята на НХЛ, достигнал до тази граница. Ню Джърси завоюва за 15-и път в последните си 16 мача и с 36 точки се изравни с водача в лигата Бостън.

Ню Йорк Айлъндърс реализира четвърта поредна победа след 5:2 над гостуващия Филаделфия. Зак Паризи вкара два пъти, Антони Бовилие се отхвърли с гол и асистенция, а Райън Пълок даде четири асистенции. Филаделфия водеше с 2:1 малко повече от три минути преди края на втората третина, само че позволи поврат, а с това и десета поредна загуба.

Лидерът в Западната конференция Лас Вегас позволи втора поредна загуба след 1:5 от гостуващия Ванкувър и остана с актив от 33 точки. Канадците вкараха три гола при цифров превес, като Джей Ти Милър се отличи с гол и две асистенции, а Андрей Кузменко добави попадение и асистенция. Вратарят Спенсър Мартин направи 26 спасявания.

Срещи от постоянния сезон на Националната хокейна лига на Съединени американски щати и Канада (НХЛ):

Ню Йорк Рейнджърс – Едмънтън   3:4
Каролина – Калгари             3:2
Флорида – Сейнт Луис           4:5 след продължение
Ню Джърси – Вашингтон          5:1
Питсбърг – Торонто             1:4
Ню Йорк Айлъндърс – Филаделфия 5:2
Колорадо – Далас               4:1
Лас Вегас – Ванкувър           1:5