Вратарят с български корени Александър Георгиев направи 28 спасявания, но

...

ОБЗОР: Алекс Георгиев с 28 спасявания при загуба на Колорадо

Вратарят с български корени Александър Георгиев направи 28 спасявания, само че не съумя да помогне на носителя на купа  " Стенли " Колорадо да избегне домакинското проваляне с 1:2 след дузпи от Ню Йорк Рейнджърс в мач от постоянния сезон на Националната хокейна лига.

Роденият в Русе съветски национал Георгиев не съумя да отрази наказателните удари на някогашните си съотборници Мика Зибанеджад и Артьоми Панарин и това се оказа решаващо за четвъртото следващо проваляне на домакините.

Мико Рантанен вкара за първенците в първия интервал, а Брейдън Шнайдер изравни  при започване на втората част. Вратарят на гостите Игор Шестьоркин направи мощен мач с 41 отразени шайби при третия пореден триумф на отбора.

Александър Овечкин вкара 796-ия си гол в лигата при триумфа на Вашингтон с 4:1 над гостуващия Сиатъл.

Овечкин, който  добави и асистенция, се разписа на празна врата 4 секунди преди края и се приближи единствено на 5 попадения от втория във безконечната класация на реализаторите Горди Хоу. Лидер е Уейн Грецки с 894.

Антъни Манта също приключи с гол и асистенция в дуела.

Аризона надви над гостуващия водач в НХЛ Бостън с 4:3 и реализира първа победа над противника от 9 октомври 2010 година.

Лоусън Краус означи решаващото попадение 14 секунди преди края и с втория си гол в мача оказа помощ на отбора си да прекъсне серия от 19 следващи загуби от Бостън.

Джеф Картър вкара в 96-ата секунда на продължението, а Питсбърг реализира четвърти следващ триумф след 4:3 против домакина Бъфало. Рикард Ракел способства с гол и асистенция, а Тристан Джари парира 28 удара.

Уинипег също записа четвърта поредна победа след 3:1 в залата на Чикаго. Коул Перфети, Блейк Уийър и Адам Лаури осъществиха за гостите.

Брок Нелсън беше прецизен на два пъти, а Ню Йорк Айлъндърс завоюва с 6:4 гостуването си на Ню Джърси.

Джак Хюз се отличи с гол и асистенция за домакините, които прекъснаха серия от шест мача с най-малко точка.

Райън Нюджънт-Хопкинс приключи с попадение и две асистенции при успеха на Едмънтън над гостуващия Минесота с 5:2.

Жонатан Маршесо означи 99 секунди преди края на продължението, а Лас Вегас завоюва с 2:1 против гостуващия Филаделфия.