Вратарят Пламен Илиев и неговият тим Астра победиха като домакин

...

Пламен Илиев и Астра с успех, вече са 4-ти

Вратарят Пламен Илиев и неговият отбор Астра победиха като хазаин с 2:1 Ботошани в среща от 22-ия кръг на румънското състезание.

Тимът на българина стартира чудесно срещата и откри резултата в 9-ата минута, когато Йоница се разписа от дузпа.

В средата на полувремето Анатоле Абанг ритна неприятно в коляното неприятелски футболист и получи пряк червен картон, оставяйки домакините в понижен състав.

В 62-ата минута Пламен Илиев изпусна топката и в опита си да я улови наново, събори състезател на Ботошани. Реферът уточни бялата точка, а Михай Роман вкара за 1:1. Малко по-късно българският вратар се реваншира с две блестящи спасявания.

Развръзката настъпи в 85-ата минута, когато Белу остана на празна врата и донесе успеха на Астра.

Благодарение на триумфа през днешния ден, отборът на Астра измести Ботошани от 4-ото място в класирането с актив от 37 точки като Ботошани са с две по-малко. Начело е ЧФР Клуж с задатък от 5 точки пред Стяуа.