Волейболните шампионки от Марица (Пловдив) гостуват в Шампионска лига днес

...

ВК Марица гостува на КСМ Търговище в последния си мач в Шампионската лига този сезон

Волейболните шампионки от Марица (Пловдив) гостуват в Шампионска лига през днешния ден на румънския КСМ Търговище (Търговище). Двубоят е финален в груповата фаза на Шампионската лига, а срещата стартира в 18:00 часа б.в. в зала " Търговище " в румънския град Търговище.

В последния си мач в Шампионската лига маричанки изгубиха като хазаин на полския първенец Група Азоти Хемик (Полице) преди седмица. КСМ Търговище също позволи проваляне като хазаин на турския гранд Еджзаджъбашъ Дайнавит (Истанбул).

В другия мач през днешния ден от групата на Марица Хемик (Полице) посреща Еджзаджъбашъ.

Преди последните мачове в група Е класирането към този момент е ясно и не може да претърпи смяна след днешните срещи. Еджзаджъбашъ печели групата – отборът е с 15 точки, втори остава Хемик (Полице), които са с 10 точки, трети са КСМ Търговище с 5 точки, а Марица е без извоювана точка на четвъртото място.

Първият дуел сред Марица и Търговище в Пловдив приключи с триумф за румънките с 3:0 гейма.

През миналия уикенд маричанки изгубиха за първи път от съвсем 8 години в българското състезание след огромна драма против ЦСКА (София) като посетител с 2:3 гейма. КСМ Търговище победи вкъщи с 3:0 гейма Аргеш Волей (Питещи) в среща от волейболния хайлайф на Румъния.

В класирането маричанки са първи с актив от 25 точки, а КСМ Търговище е на второто място в Румъния с 34 точки.