Волейболистките на Левски победиха категорично ЦСКА с 3:0 (25:22, 25:23,

...

Волейболистките на Левски с категорична победа над ЦСКА във вечното дерби

Волейболистките на Левски победиха изрично ЦСКА с 3:0 (25:22, 25:23, 25:16) във " безконечното " дерби на последния 14-ия кръг от постоянния сезон на НВЛ-жени, играно довечера в зала " Люлин " в столицата.
 Левски - ЦСКА @@@

Така " сините " приключиха на 2-о място в крайното класиране на постоянния сезон с 10 победи, 4 загуби и 29 точки, като на 1/4-финалните плейофи ще играят със 7-ия в подреждането Казанлък Волей. ЦСКА пък остана на 5-о място с 8 победи, 6 загуби и 23 точки, с колкото завърши и 4-ия Раковски (Димитровград), само че с по-добро геймово съответствие. Двата отбора ще играят един против различен в плейофите, като домакинското преимущество ще бъде на Раковски.

" Сините " волейболистки надиграха по безапелационен метод " безконечния " си противник. В първия гейм Левски натрупа солидна преднина при 21:14, когато на начален удар бе Вангелия Рачковска. Втората част бе малко по-оспорвана. В края резултатът бе еднакъв при 22:22, когато домакините взеха превес. Състезателките на Левски бяха по-уверени във значимите моменти и завоюваха с 25:23. В третия гейм " сините " бяха най-убедителни. В самото начало дръпнаха с 10:3, като на сервис още веднъж бе Рачковска, и до края не изпуснаха водачеството за крайното 25:16 и 3:0.

Над всички за Левски бе Елена Бечева с 18 точки (3 блока, 3 аса и 44% успеваемост в атака) за успеха. За " алените " Дарина Куманова записа 14 точки.

ЛЕВСКИ - ЦСКА 3:0 (25:22, 25:23, 25:16)
ЛЕВСКИ: Гергана Георгиева 3, Елена Бечева 18, Вангелия Рачковска 10, Кристиана Петров 7, Деница Димитрова 10, Анелия Джондрова 4 - Галина Карабашева-либеро (Мария Йорданова 2, Гергана Бечева, Виктория Иванова-либеро)
Старши треньор: ЛЮБКА ДЕБЪРЛИЕВА
ЦСКА: Полина Нейкова 2, Йоана Николова 3, Дарина Куманова 14, Ивета Станчулова 10, Борислава Съйкова 6, Александра Съйкова 5 - Михаела Михайлова–либеро (Диана Ненова 1, Десислава Николова, Андреа Цветанова, Никол Данкинова 2)
Старши треньор: ЮЛИЯ ИВАНОВА.

ГАЛЕРИЯ от мача ЛЕВСКИ - ЦСКА 3:0 - ТУК!!!
Снимки: Владимир Иванов, Sportal.bg