Волейболистките на Берое (Стара Загора) победиха като домакини Казанлък Волей

...

Берое с чиста победа над Казанлък

Волейболистките на Берое (Стара Загора) победиха като домакини Казанлък Волей с 3:0 (25:15, 25:22, 25:18) пред към едвам 120 фенове в зала " Иван Вазов ".

С това старозагорки записаха 4-а победа в шампионата, като с 4 загуби и 13 точки заемат 4-о място във краткотрайното класиране. Тимът на Казанлък е на последната 7-а позиция без нито една победа до в този момент.

Въпреки тригеймовата победа, младият тим на Казанлък много изпоти старозагорки. " Розите " изненадаха домакините със своя сервис и поведоха стремително с 5:1 в първия гейм. Волейболистките на Берое, обаче, преодоляха шока, като съумяха да изравнят при 12:12 и по-късно оставиха съперничките си на 15 точки. Във втората част, обаче, гостенките продължиха със същия порив, като играта бе равностойна до 20-а точка. След това опитът на Берое си сподели думата, домакините постановиха волята си и взеха и втория гейм с 25:22. В третата част развоят към този момент бе под диктовката на старозагорки, които записаха чиста победа след 25:18.