Волейболистите на Пирин Разлог се поздравиха с втора победа от

...

Пирин Разлог не даде гейм на Монтана за втори пореден успех в НВЛ

Волейболистите на Пирин Разлог се поздравиха с втора победа от началото на акцията в мъжкото волейболно състезание, надигравайки Монтана с 3:0 (25:18, 25:21, 26:24) гейма вкъщи в среща от 4-ия кръг на НВЛ.

Момчетата на Благовест Катранджиев имаха цялостен надзор върху протичащото се в зала " Септември ", като единствените им усложнения настъпиха в края на третия гейм.

Разложани стигнаха до три поредни мачбола при 24:21 в своя изгода, само че позволиха Монтана да стигне до равенството при 24:24. Все отново домакините резервираха самообладание и взеха идващите две разигравания, с цел да се поздравят и с крайната победа.

Най-резултатен за успеха стана Мариян Наков със 17 точки (2 аса, 1 блокада), които му донесоха и премията за Играч на мача, а с 12 точки приключи Кристиян Алексов (2 аса, 3 блокади). За противниците от Монтана Мартин Кръстев бе единственият с двуцифрен актив - 11 точки (1 ас).

Пирин Разлог заема 6-о място във краткотрайното класиране с 6 точки (2 победи, 2 загуби), до момента в който монтанчани са 8-и с 5 точки (2 победи, 2 загуби).