Волейболистите на Нефтохимик нанесоха второ поражение в първенството на Монтана.

...

Нефтохимик нанесе втора загуби на Монтана

Волейболистите на Нефтохимик нанесоха второ проваляне в шампионата на Монтана. Нефтохимик 2010 победи Монтана с 3:0 гейма /26:24, 25:23, 25:20/ в дуел от 10-ия кръг на волейболната Суперлига.

Бургазлии записаха седма победа в шампионата и към този момент са с актив 7-3.

Монтана имаще единствено едно проваляне досега, само че към този момент с актив 8-2. Монтанчани са водачи във краткотрайното класиране в Суперлигата дружно с тима на Пирин, който също бе с актив 8-1 преди днешния си конфликт с Добруджа.

Монтана имаше самодейността доникъде на първия гейм, само че домакините обърнаха до 21:18. Последва поврат за Монтана, задатък при 24:23, само че Нефтохимик измъкна гейма с 26:24 точки.
Във втория гейм сюжетът бе сходен. Гостите водеха до 21:18, а бургазлии обърнаха до 25:23 точки и поведоха с 2:0 гейма.

Третият гейм също бе много оспорван, като Нефтохимик дръпна до 20:17 и затвори частта с 25:20 точки, а с това и мача с 3:0 гейма.