Воденият от Илия Груев отбор на Дуисбург допусна тежко поражение

...

Тежко поражение за Дуисбург и Илия Груев - Футбол свят - Германия

Воденият от Илия Груев тим на Дуисбург позволи тежко проваляне с 1:6 като хазаин на един от любимците във Втора Бундеслига Нюрнберг/

„ Зебрите” влязоха в мача с приповдигнато въодушевление от триумфа с 4:0 над Арминия Билефелд като посетител, само че в съботния следобяд действителността бе надалеч по-различна.

Все отново би трябвало да отбележим, че резултатът несъмнено не дава отговор на показаното на терена, само че гостите бяха съвършени в офанзива и осъществиха съвсем всяко свое състояние.

Нюрнберг водеше с 2:0 на почивката след два гола на Микаел Ишак. С две попадения на Едуард Ловен и още едно на Ишак резултатът набъбна на 5:0.

Мориц Щопелкамп от дузпа вкара почетен гол за Дуисбург, а резервата Седрик Тойхерт оформи крайното 6:1 в 89-ата минута.

Във краткотрайното класиране Нюрнберг е на четвърто място с 10 точки. Дуисбург е 11-и със 7.