Водачката в световната ранглиста Симона Халеп се класира за третия

...

Халеп продължи победната си серия в Мадрид

Водачката в международната класация Симона Халеп се класира за третия кръг на шампионата по тенис на червени кортове с награден фонд 6,69 милиона евро.

Защитаващата купата си от последните два сезона Халеп победи белгийката Елизе Мертенс с 6:0, 6:3 за малко повече от час.

Румънката взе първите осем гейма в дуела и записа 14-а поредна победа в испанската столица, а за място на четвъртфиналите тя ще се изправи против квалификантката Кристина Плишкова, която отстрани представителката на домакините Сара Сорибес Тормо със 7:5, 6:2.

Мертенс беше в серия от 13 поредни победи, само че явно имаше физически проблеми, откакто през вчерашния ден се отдръпна от конкуренцията на двойки поради стомашен вирус.

Белгийката взе единствено 10 разигравания в първия сет, огромна част от които след непредизвикани неточности на съперничката, а във втория сет тя даде всичко от себе си, само че това стигна единствено за спечелването на три почетни гейма.

Друга двукратна победителка Петра Квитова продължава напред след триумф над олимпийската шампионка Моника Пуиг с 6:3, 7:6(8).

Шампионката през 2011 и 2015 година взе първия сет със серия от четири следващи гейма, а втората част мина без пробиви и се стигна до тайбрек. В него Квитова пропусна мачбол при 6:5 точки, откакто избави сетбол при 6:7, още веднъж стигна до мачбол при 8:7, само че съумя да затвори мача едвам при третата си опция при 9:8.