Водачът в световната тенис ранглиста при мъжете Карлос Алкарас победи

...

Алкарас с перфектно начало в Лондон, сложи край на кариерата на Жереми Шарди

Водачът в международната тенис класация при мъжете Карлос Алкарас победи 36-годишният Жереми Шарди с 6:0, 6:2, 7:5 в първия си мач от тазгодишното издание на Уимбълдън. Срещата бе последна на сингъл за французина, който завършва със спорта единствено с една победа и пет следващи загуби през актуалната година.

Кариерата на французина потегли надолу след 2021 година след отрицателна реакция от ваксина против ковид, което го извади от строя за 16 месеца.

В идващия кръг Алкарас ще срещне спечелилия от френския конфликт Александър Мюлер - Артур Риндеркнех.

Испанецът стартира чудесно дуела с Шарди през днешния ден, печелейки подаването на противника си още в първия му сервис гейм. Той затвърди пробива с гейм на нула, а по-късно направи още един подобен. Добрата му игра продължи и международният номер 1 не даде нито гейм на Шарди.

Втората част стартира както и първата - с пробив за Алкарас. В петия гейм испанецът осъществя нов пробив и по този начин си улесни задачата, печелейки втория сет с 6:2.

Третият сет бе най-оспорван. Алкарас имаше две точки за пробив в петия гейм, само че не съумя да ги осъществя. Следващият гейм се игра над 10 минути, а Шарди при четвъртата си опция съумя да пробие. Последва рибрейк, а в 11-ия гейм испанецът стигна до нов пробив, след което затвори третата част със 7:5, а с това и мача. /БГНЕС

Източник: bgnes.bg