Вицешампионът Свиленград победи Сливница с 37:28 на старта на новия

...

Свиленград тръгна с победа над Сливница в новото хандбално първенство при жените

Вицешампионът Свиленград победи Сливница с 37:28 на старта на новия сезон в женското хандбално състезание..

Първата част на срещата бе равностойна и се игра гол за гол. Домакините от Свиленград съумяха да се откъснат леко в последните минути, затваряйки полувремето при 15:12.

В началото на второто полувреме Амазонките от Юга прибавиха още 4 безответни гола, което направи разликата сериозна. Подкрепяни от вярната си аудитория свиленградчанки не позволиха съмнение и затвориха срещата при 37:28.

Основната реализаторка на „ амазонките “ Кристина  Миланова записа 12 попадения – 5 от дузпа. „ Неуловимата “ в този мач Ралица Димитрова опъна противниковата мрежа 9 пъти от игра. Примата Стефка Агова записа 6 гола в актива си, а Стефка Цветанкова – 3. Общо 7 гола е активът на младите в тима, който се разпределя по този начин – Анелия Дончева -3, Жаклин Петкова и Христиана Ставрева – по 2.

Авторитетни спасявания под рамката на вратата направиха Тотка Дойкинова и Росина Христова.