Вчера изтече ултиматумът, поставен от Доналд Тръмп на Путин. Американският

...
Вчера изтече ултиматумът, поставен от Доналд Тръмп на Путин. Американският
Коментари Харесай

Мирните планове на САЩ, Мерц наказва Израел, подготовка на убийст...

Вчера изтече ултиматумът, подложен от Доналд Тръмп на Путин. Американският президент обаче към момента не е дал явен отговор за въвеждането на нови наказания против Руската федерация.

Вместо това, съгласно медийни известия, Вашингтон и Москва желаят да реализират съглашение за прекъсване на войната в Украйна, което да затвърди съветската окупация на някои от териториите, завзети по време на пълномащабното ѝ навлизане.

 

Според източници на Bloomberg, американски и съветски представители работят по съглашение за териториите за плануваната среща сред Доналд Тръмп и Владимир Путин.

 

Междувременно мястото на тази среща е незнайно. Преди това Русия изиска разновидността с Обединените арабски емирства.  Доналд Тръмп пък беседва с италианския министър председател Джорджия Малони за евентуалната опция за осъществяване на тази среща в Рим.

Унгарският министър председател Виктор Орбан счита, че водачите на основни страни от Европейски Съюз би трябвало да се срещнат с Путин, с цел да не бъде изключена Европа от дипломатическите старания, ориентирани към преустановяване на руско-украинската война. Китайският водач Си Дзинпин декларира, че е „ добре пристигнал “ на евентуални договаряния сред Съединени американски щати и Русия.

 

Председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен показва угриженост по отношение на решението на израелското управление да утвърди интервенцията по завладяване на цялата линия Газа.

 

Германският канцлер Фридрих Мерц е по-решителен – той показва, че държавното управление на страната му няма да разреши експорт на военна техника, която би могла да бъде употребена в линията Газа.

 

В Белгия израелският дипломат бе извикан в Министерството на външните работи, а английският министър председател Киър Стармър назова решението на Израел „ неправилно “ и прикани за преразглеждането му.

Окръжният съд в Будапеща постановява задържане под стража на мъж, обвинен в опит за наемане на наемен палач за ликвидиране на унгарския министър председател Виктор Орбан, пище Екологичен потенциал.

 

 
Източник: frognews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР