Въпреки, че вчера синоптиците от НИМХ към БАН изпратиха кърваво

...
Въпреки, че вчера синоптиците от НИМХ към БАН изпратиха кърваво
Коментари Харесай

Време има и след кървавото писмо до премиера Борисов

Въпреки, че през вчерашния ден синоптиците от Национален институт по метеорология и хидрология към Българска академия на науките изпратиха кърваво писмо до премиера Бойко Борисов, през днешния ден прогноза за времето въпреки всичко има. Според дежурния синоптик Мартин Славчев от Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ) при Българската академия на науките (БАН), представен от Фокус, през нощта времето е било най-вече ясно и съвсем безшумно Днес ще бъде слънчево и топло. След обяд ще има краткотрайни нараствания на облачността, само че единствено на обособени места за малко ще превали. Ще духа до сдържан североизточен вятър.

Максималните температури ще са най-вече сред 30 и 35°. Това заяви  По Черноморието ще бъде слънчево. След обяд ще има краткотрайни нараствания на облачността, само че единствено на обособени места по южното крайбрежие кратковременно ще превали. Ще духа до сдържан североизточен вятър. Максималните температури ще са 29-31°. Температурата на морската вода е 27-28°. Вълнението на морето ще е 2-3 бала. Над планините ще доминира слънчево време. След обяд ще има краткотрайни нараствания на облачността, само че единствено на обособени места ще превали.

Ще духа сдържан до мощен вятър от изток-североизток. Максималната температура на височина 1200 метра ще е към 22°, на 2000 метра – към 15°. Атмосферното налягане ще се задържи малко по-високо от междинното за август. От четвъртък до събота ще бъде слънчево. След обяд през първите два дни ще има краткотрайни нараствания на облачността, без превалявания.  В Дунавската низина и източните региони ще духа слаб до сдържан вятър от изток-североизток. Дневните температури още малко ще се намалят – в петък-събота до 27°-32°.
 
Източник: petel.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР