Валенсия надигра с 2:1 на своя стадион "Местая" четвъртфиналиста в

...

Валенсия пребори следващия съперник на Юнайтед в ЛЕ

Валенсия надигра с 2:1 на своя стадион "Местая " четвъртфиналиста в Лига Европа Гранада в мач от 28-ия кръг на испанската Ла Лига.

Още в 4-ата минута "прилепите " излязоха напред в резултата. Хосе Гая центрира отляво и откри в наказателното поле на гостите Даниел Вас, а датският нападател хитро чукна топката сред двама бранители на Гранада и изненада стража Руи Силва.

В 66-ата минута Алекс Бланко се възползва по най-хубавия метод от подаване на Гонсало Гедеш и с диагонален удар удвои задатъка на Валенсия в резултата. Силите на гостите въпреки всичко стигнаха за почетен гол в 90-ата минута, чийто създател бе Роберто Солдадо. Ветеранът бе прецизен след хубава асистенция на резервата Хорхе Молина.

Гранада заема осмо място в класирането с 36 точки. Валенсия пък е на 12-а позиция с 33 точки, като за "прилепите " това бе осма победеа от началото на сезона в Ла Лига.